Valf Tamiri Nedir?

Özellikle gemi gibi ve deniz yolları ulaşım ya da lojistik araçlarında bulunan ve hidrolik görev gören valfler bir hasar ya da bozukluk sonucu yönleri karıştırarak işleyişi bozabilir. Yine belli bir arıza sonucu valflerde takılmalar ve yağ kaçakları oluşabilir. Hangi parçada ve nasıl bir arıza olduğunu tespit edilerek tamir sürecinin ilk adımı atılmış olur.

Makinede bulunan pompa ve hidromotor gibi yapılar araçta en çok çalışan parçalar ilk hareketi sağladığı için işleyiş için önem arz eder. Herhangi bir arıza durumunda bu parçaların yenileri ile değiştirilmesi gibi maliyetli bir çözüme başvurmak yerine, kompresör valf tamiri sağlanarak parçanın tekrar kullanılabilir hale getirilmesi sağlanır.

Motor enerjisini kullanarak çalışan kompresörler; volt gücünün yetmediği yerlerde, küçük ve büyük her türlü işletmede kullanılabilir. Aynı zamanda bu yapıların belirli aralıklarla bakımı, geliştirilmesi ve parçalarının değiştirilmesi gerekebilir. Sahip olduğu valflerin çeşitli türleri bulunur. Bu valf türleri birbirinden farklı fonksiyonel görevler üstlenir. Daha hassas olan vanalar kompresör valf revizyonu gerektirebilir. Kullandığınız alana göre kullanım süresi ve hassasiyeti değişen bu parçalar periyodik bir düzende kontrol edilmelidir.

Kompresör valf ve yan parçaları için yaşanan arızaları sizin için tamir ve revize ediyoruz. Arızanın kaynağı tespit edilerek revizyon birimlerimize getirilerek sorunun kaynağını tespit ediyoruz. Arızanın tanısı yapıldıktan sonra parçayı sökerek uzman ekibimiz tarafından incelemeye alıyoruz. İnceleme sonucunda bulunulan duruma göre makine modelinize en uygun çözümü geliştiriyoruz.

Her parçanın kendine ait basınç eşiği ve yağ potansiyeli vardır. Bu farklılıklara göre revize edilerek yeniden kullanıma hazır olan parça belli testlerden geçer. Sizler için revize edilen parçalar üzerinde sorunsuz çalışma tespiti yapıyoruz. Test atölyelerimizde çalışan uzmanlarımız malzemeyi tekrar kullanılabilecek modele yükseltir. Özellikle fazla talep edilen gemi kompresör valf parçaları aracın birçok kısmında işlev görür. Bulunduğu yere göre farklı revizyon işlemlerinden geçen parçalar, aradığınız özelliklere kavuşturularak uygun fiyatlarla tarafınıza teslim edilir.

Belli aralıklarla yaptırmak istediğiniz kompresör valf tamiri için parçalarınızı firmamıza göndererek arıza kontrol ve analizi yaptırabilirsiniz. Sorunlu aksamları tespit ederek yenilediğimiz her bir parça eskisinden daha iyi bir performans sunar. Revize yerine yeni bir parça istemeniz durumunda test edilmiş orjinal ürünlerimizi de firmamızdan edinebilirsiniz.

Kompresör valf yenileme işlemlerimiz kullanım alanınız ve aracınızın modeline göre değişiklik gösterebilir. Farklı analiz süreleri barındıran bu işlem hakkında detaylı bilgiye iletişim numaramızdan bizleri arayarak ulaşabilirsiniz. Alanında yetkili kişilere talebinizi ileterek gerekli arıza tanıma sürecini başlatabilirsiniz.